Kwartfinale Protos Weering Zaalvoetbaltoernooi brengt veel spanning

Kwartfinale Protos Weering Zaalvoetbaltoernooi brengt veel spanning

Steenwijksmoer – Tijdens de kwartfinale van de 49ste editie van het Protos Weering Zaalvoetbaltoernooi waren er ook diverse verrassingen te noteren. Bargeres, SVBO zaterdag en LAC Frisia kwamen erg goed voor de dag. Bargeres is de grootste verrassing, want de vierdeklasser behaalde voor de tweede keer de maximale score. De bekende namen maakten geen fout al kwam titelhouder HZVV met de schrik vrij.

Tijdens de kwartfinale behaalden SVBO zondag, Bargeres en LAC Frisia de maximale score. Naast de bekende namen als Hoogeveen zondag, Noordscheschut en Drenthina werden ook De Weide, Hoogeveen zaterdag, WVV en SVBO zaterdag poulewinnaar. Bij de nummers twee vielen derdeklasser Gieten, derdeklasser CEC en vijfdeklasser DKB op. Ook had niemand gedacht dat HZVV met de hakken over de sloot tweede zou worden. De beste vijf nummers drie waren Gramsbergen, Nieuw Buinen, FC Meppel, Hollandscheveld en Achilles 1894. Dat Raptim laatste in de poule zou worden zag niet iedereen aankomen. In de voorronde werden de Coevordenaren knap poulewinnaar, maar in de kwartfinale kwam de ploeg niet verder dan vier punten. Ook Alcides, Titan, Zuidwolde en MSC moesten het toernooi verlaten en daar hadden ook weinig mensen op gerekend.

Veel goals

Er werd in de kwartfinale lustig op los gescoord. Deze keer troffen de ploegen 345 keer doel, terwijl tijdens de vorige editie 322 treffers vielen.

Ronald Gerdes van SVBO (zon) werd topscorer met negen doelpunten. Elwin van der Veen van Gramsbergen volgde met acht doelpunten. Siemen Krikke van Hoogeveen zondag scoorde zeven keer en Ronnie Hakkers van Bergentheim maakte vijf doelpunten.

Bargeres verrast

In sporthal Angelslo was vierdeklasser Bargeres de grote verrassing. De ploeg won alle vier duels met een fraai doelsaldo van 12-0. HZVV was vooraf favoriet en nadat de ploeg een achterstand tegen Borger had omgebogen in een 2-3 zege, leek er niets aan de hand voor de titelverdediger. Vervolgens verloor HZVV van Bargeres en Fit Boys, waardoor HZVV op de rand van de afgrond balanceerde. Het won wel van Elim, maar voor de laatste wedstrijd tussen Bargeres en Fit Boys had Fit Boys aan een punt genoeg om tweede te worden, maar de ploeg verloor, waardoor HZVV alsnog tweede werd op doelsaldo.

In Dedemsvaart begon Hoogeveen zondag zuinigjes met een 1-2 zege op FC Ommen, maar daarna werd er ruim van Rolder Boys (4-1) en Hardenberg ’85 (8-0) gewonnen, terwijl Hardenberg nog maar een goal tegen had gekregen. De strijd tegen FC Meppel was spectaculair, want Hoogeveen gaf een 5-2 voorsprong weg: 5-5. FC Meppel werd zonder te verliezen derde en gaat ook verder.

In Het Activum in Hoogeveen was Noordscheschut weer ongenaakbaar en won van DVC, Zuidwolde en Dalen en moest alleen Achilles 1894 een gelijkspel toestaan. Dalen en Achilles 1894 gingen verder, maar Zuidwolde verliet toch wel enigszins verassend het toernooi.In ’t Grootveld in Dalen was SVBO zaterdag de verrassing met een eerste plaats, hoewel CSVC ook zeven punten scoorde. Raptim had in de voorronde nog de maximale score behaald, maar in Dalen kon de ploeg dit niet evenaren, want het kwam slechts tot één winstpartij. Voor Pesse verliep de kwartfinale bijzonder zuur. Met vier punten speelde het de laatste wedstrijd tegen Raptim. Pesse scoorde in de slotfase de 1-0, maar de scheidsrechter kende de zuivere treffer niet toe. Op beelden is te zien dat het een zuivere treffer was en daardoor miste Pesse de halve finale.

In Zwartemeer deelde zoals verwacht SVBO zondag de lakens uit, maar derdeklasser Gieten verraste wederom en ging knap als tweede naar de halve finale. In De Beek in Hardenberg presteerde Hoogeveen zaterdag opnieuw uitstekend. Na de eerste plaats in de voorronde, eindigde de ploeg van trainer Marco Hartman opnieuw als poulewinnaar, net voor het verrassend sterke CEC en Gramsbergen.

In de Esdalhal in Emmen maakte Drenthina haar aspiraties waar door ongeslagen poulewinnaar te worden. Germanicus volgde op drie punten, omdat het zich onverwacht liet verrassen door VIOS, dat drie keer verloor. Tweevoudig toernooiwinnaar Erica moest het toernooi met een vierde plaats verlaten. In de Mondenhal in Nieuw Weerdinge was de spanning groot, want het ging tussen WVV, VKW en Nieuw Buinen. WVV was de enige zonder nederlaag en eindigde net boven VKW en Nieuw Buinen, dat als derde naar de halve finale gaat.

In een volle sporthal De Carrousel in Ommen werd De Weide ongeslagen eerste met Rouveen als goede tweede. De onderlinge strijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. EMMS kreeg in de laatste wedstrijd tegen Rouveen kansen genoeg om te winnen en verder te gaan, maar Rouveen was koelbloediger en won met 2-0.

Lac Frisia is een goede outsider voor een finaleplaats, want in Slagharen staken de Friezen met kop en schouders boven de rest uit. De spanning om de tweede plaats was veel groter, want Hollandscheveld, MSC en DKB hadden zes punten, maar op doelsaldo gingen DKB en Hollandscheveld verder en werd MSC toch wel verrassend uitgeschakeld.

Zaterdag 27 december wordt de halve finale gespeeld in vijf hallen vanaf 18.00 uur. Alleen de nummers 1 gaan door naar de finale op zaterdag 3 januari. De nummers twee krijgen in de tussenronde op maandag 29 december de kans op de zesde en laatste finaleplaats.

Foto: Jari Leijssenaar

Lees meer...